Достапни линкови

Кабул: 15 лица кои работеле во приватна фирма за обезбедување загинале во заседа


Авганистанската полиција соопшти дека 15 лица кои работеле како обезбедувачи за приватна американска фирма загинале во заседа постевена од талибанци во западен Авганистан. Во заседата биле ранети и 10 обезбедувачи на компанијата идентификувана како УСПИ.
XS
SM
MD
LG