Достапни линкови

Венецуела: Регионална банка за развој на шест латино американски нации


Претседателот на Венецуела Уго Чавез и уште 6 други латино-американски нации, формираа регионална банка за развој. Чавез оцени дека банката треба да биде алтератива на американските влијателни кредитори.
XS
SM
MD
LG