Достапни линкови

Муктадиџа: Бомбаш самоубиец уби 15 лица


Ирачката полиција соопшти дека жена бомбаш самоубиец уби 15, а рани 24 лица во Муктадиџа северно од Багдад. Мета на нападот била група сунитски исламисти кои од неодамна запонале да работат заедно со ирачките безбедносни сили против Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG