Достапни линкови

Белград: Посета на посредничката тројка во преговорите за статусот на Косово


Посредничакта тројка на контакт групата денеска ке ги посети Белград и Приштина на последни разговори со српските и косовските власти пред објауавњето на извештајот на советот за безбедност на обедините Нации на десети декември. Во досегашните преговори Белград ја отфрли можноста за независнот на покраината а Приштина остана на ставот дека не подготвена да прифати ништо помалку од тоа.
XS
SM
MD
LG