Достапни линкови

Багдад: Две лица загинале во напад на главната американска база во Ирак


Агенциите јавуваат дека е нападната главната американска база во ирачкиот главен град Багдад. Во нападот загинале две лица од коалициските сили, а 38 се ранети.
XS
SM
MD
LG