Достапни линкови

Анкара: Убиени 13 турски војници во вооружен судир во југоисточниот дел на Турција


Курдските бунтовници убија 13 турски војници во вооружен судир во југоисточниот дел на Турција. Во тек е операцијата за пронаоѓање на напаѓачите а армијата отвори оган врз реон во близина на границата со Ирак, за да ги спречи бунтовниците да избегаат, соопштија турски воени извори.
XS
SM
MD
LG