Достапни линкови

Вашингтон: Протести на неколку десетици лица кои бараат крај на војната во Ирак


Неколку десетици лица протестираа во Вашингтон барајки да се стави крај на војната во Ирак. Демострантите бараа и импичмент за претседателот на Соединетите држави Џорџ Буш. Како што јавуваат агенциите полицијата за време на демонстрациите уапсила околу 200 лица. Во близина протестирале и лица кои ја поддржуваат политиката на Буш во Ирак.
XS
SM
MD
LG