Достапни линкови

Багдад: Закани на групата Исламска држава на Ирак за сите Сунити


Групата Исламска држава на Ирак, блиска до Ал Каеда им се закани на сите сунити со смрт доколку соработуваат со американците и ирачката влада. Оваа група ја превзеде одговорноста за убиството на сунитскиот лидер во Анбар Абдул Сатар Абу Риша.
XS
SM
MD
LG