Достапни линкови

Белград: САД подготвени да прифатат решение за Косово за кое ќе се договорат Белград и Приштина


САД се подготвени да го прифатат секое можно решение за Косово околу кое ‘е се договорат Белград и Приштина, соопшти американската амбасада во Белград. Но тие преговори не се неограничени а сосотјбата на статус кво за Косово е неодржлива сосотјба, соопштија од амбасадата.
XS
SM
MD
LG