Достапни линкови

Кандахар: Убиен гувернер на провинцијата Кандахар при напад на бомбаш самоубиец


Во денешната експлозија на бомбаш самоубиец во авганистанската провиниција Кандахар загинал гувернерот на еден од тамошните дистрикти, како и три негови деца. Самоубиецот го активирал експлозивот во моментот кога гувернерот со петте свои деца излегувал од дома, соопшти полицијата, наведувајќи дека двете други деца биле ранети. Провинцијата Кандахар е позната како најголемо упориште на талибанците.
XS
SM
MD
LG