Достапни линкови

Кемерово: 38 рудари загинаа при експлозија во рудник за јаглен


Според најновиот биланс 38 рудари загинале, при експлозија во рудникот за јаглен во сибирскиот регион Кемерово. Руските претставници соопштија дека во моментот на експлозијата во рудникот се наоѓале 217 рудари, а 179 рудари се спасени.
XS
SM
MD
LG