Достапни линкови

Лондон: Уапсени четири лица поврзани со бомбашките напади


Британската полиција денеска уапси 4 лица поврзани со бомбашките напади во кои беа убиени 52 лица во 2005 година во Лондон. Сите уапсени се согласно терористичкиот акт од две илјадитата година.
XS
SM
MD
LG