Достапни линкови

Грозни: Инаугурација на претседателот на Чеченија Рамзан Кадиров


Денеска во Грозни ќе биде одржана свечена церемонија на која ќе биде инаугуриран новиот претседател на Чеченија Рамзан Кадиров. 30 годишниот Кадиров, кој беше поранешен премиер на Чеченија го зазема местото претседател на земјата од неговиот претходник Али Алкханов.
XS
SM
MD
LG