Достапни линкови

Мапуто: 70 лица настрадале при серија експлозии


Најмалку 70 лица настрадале, а над 300 биле повредени при серија експлозии во складиште за оружје во Мозамбик, во близина на меѓународниот аеродром во главниот град Мапуто. Агенциите јавуваат дека неколку часа се слушале детонации на бомби и гранати, кои паѓале во околните населени места.
XS
SM
MD
LG