Достапни линкови

Вашингтон: Турнеја на американскиот државен секретар Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс започнува со турнеја во чии рамки ќе го посети Египет, Израел, Западниот брег и Јордан. Како што се јавува, целта на нејзината турнеја е постигнување на напредок за оживување на блискоисточните мировни преговори.
XS
SM
MD
LG