Достапни линкови

Атина: Грција ја оцени реакцијата на македонската влада како претерана


Грчкото министерство за надворешни работи вчера оцени дека бил претеран протестот на македонската влада поради снимката на воената парада во Атина на која се гледа како грчки специјалци извикуваат антимакедонски пароли. Според оценката на Атина, станува збор за изговори кои не водат кон ништо. Македонското министертво за надворешни работи ден пред тоа преку протесна нота побара од Грција да се огради и да го осуди инцидентот.
XS
SM
MD
LG