Достапни линкови

Вашингтон: Џорџ Буш ја започна трунејата низ Латинска Америка


Американскиот претседател Џорџ Буш ја започна својата турнеја низ земјите од Латинска Америка. Предвидени е да ги посети Бразил, Уругвај, Колумбија, Гватемала и Мексико. Одговарајки на шпекулациите дека оваа турнеја е одговор на политиката на претседателот на Венецуела Уго Чавез, Буш изјави дека неговата намера е да ја покаже заинтересираноста на Соединетите Држави за своите соседи.
XS
SM
MD
LG