Достапни линкови

Багдад: Ранет лидерот на терористичката мрежа Ал Каида во Ирак


Лидерот на терористичката мрежа Ал Каида во Ирак Абу Ајуб ал Масри бил ранет во престрелка во близина на Багдад, јавуваат агенциите повикувајќи се телевизијата Ал Арабија. Американската команда во Ирак засега не ги потврдила ваквите извештаи.
XS
SM
MD
LG