Достапни линкови

Мека: Средба на лидерите на Хамас и Фатах


Лидерите на ривалските палестински фракции Хамас и Фатах денеска во Мека, Саудиска Арабија, треба да почнат преговори за запирање на меѓусебниот конфликт и за формирање заедничка влада. Палестинскиот претседател Махмуд Абас најави дека доколку не биде постигнат договор, ќе распише предвремени избори.
XS
SM
MD
LG