Достапни линкови

ОАЕ: Посета на германскиот канцелар Ангела Меркел


Германскиот канцелар Ангела Меркел, како претседавач со Европската Унија, денеска во Обединети Арапски Емирати ја продолжува турнајата чија цел е блиско источниот мировен процес. Официјален Берлин нејзините претходни разговори во Ријад ги оцени како добра атмосфера.
XS
SM
MD
LG