Достапни линкови

Вашингтон: Буш вечерва ќе ја соопшти новата стратегија за Ирак


Американскиот претседател Џорџ Буш вечер треба да ја соопшти новата стратегија за Ирак. Агенциите јавуваат дека тој ќе предложи испраќање дополнителни 20 илјади американски војници во Ирак. Портпарол на ирачката влада изјави дека ирачкото раководство ќе го поздрави зголемувањето на бројот на американските сили во земјата.
XS
SM
MD
LG