Достапни линкови

Багдад: Најмалку осум загинати во минофрлачки напад


Ирачката полиција соопшти дека во денешниот напад со минофрлачки гранати во Багдад загинале најмалку осум лица, додека над четириест биле ранети. Гранатите паднале во трговскиот кварт Мидан во стариот дел на Багдад.
XS
SM
MD
LG