Достапни линкови

Подгорица: Црногорската полиција во потрага по напаѓачите на писателот Јеврем Брковиќ


Црногорската полиција спроведува потрага по лицата кои синоќа извршиле напад врз познатиот црногорски писател Јеврем Брковиќ при што го убиле неговиот телохранител. Брковиќ кој пишува за врските меѓу организираниот криминал и владата бил претепан пред зградата каде што живее во Подгорица.
XS
SM
MD
LG