Достапни линкови

Лативија: Парламентарни избори


Денеска во Латвија се одржуваат парламентарни избори. Според истражувањата, се очекува победа на централно десните партии кои и во моментов се на власт во оваа балтичка земја членка на европската Унија.
XS
SM
MD
LG