Достапни линкови

Вашингтон: Џорџ Буш бара Западот да го зголеми притисокот врз Иран


Американскиот претседател Џорџ Буш во интервју за Си Ен Ен, изјави дека Западот треба да го зголеми притисокот врз Иран да прекине со збогатувањето ураниум. Тој изрази загриженост дека Техеран се обидува да добие во време со развлекување на преговорите.
XS
SM
MD
LG