Достапни линкови

Рамала: Продолжува посетата на Тони Блер


Британскиот премиер Тони Блер денеска е во посета на палестинските територии во рамки на турнејата во регионот каде се сретна со палестинскиот лидер Махмуд Абас. Вчера Блер се сретна и со израелскиот премиер Ехуд Олмерт кој по средбата изјави дека е подготвен во спроведување на мировниот план да соработува со највисокиот претставник на палестинската власт Абас.
XS
SM
MD
LG