Достапни линкови

Бејрут: Почнаа да пристигнуваат италјански војници како дел од меѓународните сили на ОН


Италијанските војници денеска почнаа да пристигнуваат во Либан, како дел од меѓународните сили на Обединетите Нации кои треба да го надгледуваат примирјето меѓу Израел и Хезболах. Во текот на денов терба да пристигне батаљон од 880 италијански војници.
XS
SM
MD
LG