Достапни линкови

Багдад: Најмалку 59 загинати, над 70 повредени во експлозија на автомобил


Најмалку 59 лица загинале, а над 70 биле повредни во денешната експлозија на автомобил бомба на еден пазар во шиитскиот дел на Багдад. Ирачката полиција соопшти дека цел на нападот била полициска патрола, но оти жртвите се главно цивили. Ова е најтежок инцидент во Багдад во последниве неколку недели.
XS
SM
MD
LG