Достапни линкови

Авганистан: Напад на талибанските бунтовници


Талибанските бунтовници извршиле напад врз едно село во јужната авганистанска провинција Хелманд, при што убиле најмалку 30 лица. Убиените биле роднини или пријатели на еден авганистански пратеник.
XS
SM
MD
LG