Достапни линкови

Басра: Најмалку 11 лица убиени во ирачкиот град Басра


Ирачката полиција соопшти дека најмалку 11 лица се убиени во нередите кои избувнале откако полицијата возвратила на огнот што бил отворен врз нив од правец на една џамија во градот Басра. Денешниот инцидент доаѓа ден откако на еден отворен пазар во Басра во самоубиствен напад со автомобил бомба загинаа 27 лица, а 50-тина се повредени.
XS
SM
MD
LG