Достапни линкови

Москва: Рускиот парламент го смени главниот обвинител Владимир Устинов


Рускиот парламент го ослободи од должност главниот обвинител на Русија Владимир Устинов. Тоа е сторено по барање на претседателот Владимир Путин, изјави спикерот на федералниот Совет Сергеј Миронов. Устинов како што јавуваат агенциите самиот побарал да биде сменет.
XS
SM
MD
LG