Достапни линкови

Газа: Хамас и Фатас постигнале договор за прекин на насилствата


Палестинската влада на чело со Хамас и партијата Фатах на палестинскиот лидер Махмуд Абас изутрината постигнале договор за прекин на насилствата, пренесуваат агенците. До состанокот дојде по скоро две неделните судири меѓу двете фракции во Газа.
XS
SM
MD
LG