Достапни линкови

Багдад: Најмалку 18 ирачки полицајци загинале во напад на полициска станица


Најмалку 18 ирачки полицајци загинале при денешниот напад на бунтовниците врз полициската станица и судот во градот Мукдадија, 100 километри северо-источно од Багдад. Според полициски извори, нападот го извршиле 20-тина бунтовници.
XS
SM
MD
LG