Достапни линкови

Вашингтон: Средба Буш - Абас


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска во Вашингтон ќе разговара со палестинскиот лидер Махмуд Абас за блискоисточниот мировен процес. Ова ќе биде прва нивна средба откако Израел, по трисесет и осум годишна окупација, се повлече од Појасот Газа.
XS
SM
MD
LG