Достапни линкови

Лондон: Британската полиција ги уапси сите четворица главни осомничени за неуспешните напади


Британската полиција соопшти дека ги уапсила сите четворица главни осомничени за неуспешните терористички напади во Лондон на 21-ви овој месец. Вчера во акцијата во западен Лондон беа уапсени двајца осомничени, еден беше уапсен во Рим од страна на италијанската полиција, а четвртиот беше откриен претходно во Бирмингем.
XS
SM
MD
LG