Достапни линкови

Суматра: Силен земјотерс, нема опасност од цунами


Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска индонезискиот остров Суматра. Засега нема податоци за евентуални жртви или материјална штета. Епицентарот на земјотресот бил под морето, на 50 километри од западниот брег на Суматра, но нема опасност од цунами.
XS
SM
MD
LG