Достапни линкови

Индија: Посета на рускиот претседател Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин денеска ја започнува три дневната посета на Индија фукусирана на инвестициите и одбранбените прашања. Русија е главен снабдувач на Индија со авиони, тенкови и бродови, а министерот за одбрана Сергеј Иванов вчера изјави дека соработката треба да се развива во правец на стратегиско одбранбено партнерство, вклучувајки ја можноста од заеднички развој на високо технолошки воен хардвер.
XS
SM
MD
LG