Достапни линкови

Сеул: Хакер извршил упад во компјутерските системи на Јужна Кореа


Властите во Јужна Кореја соопштија дека непознат хакер извршил упад во компјутерските системи на повеќе владини агенции и истражувачки институти за оружје. Безбедносните служби во Сеул тврдат дека не биле украдени податоци од компјутерите.
XS
SM
MD
LG