Достапни линкови

Скопје: Синоќа прекината вонредната седница на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ


Вонредната седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, што ја свика лидерот Никола Груевски, синоќа беше прекината. По информацијата дека Централниот Комитет ја усвоил точката за проширување на Извршниот комитет со нови членови, блиски на Груевски, партиски членови и приврзаници на почесниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски, насилно влегле во салата, по што седницата била прекината, јавува МИА.
XS
SM
MD
LG