Достапни линкови

Сараево: Состанок на министрите за одбрана од Југоисточна Европа


Во Сараево денеска се одржува состанок на министрите за одбрана на земјите од Процесот за соработка во Југоисточна Европа. Тема на состанокот, на кој учествува и македонскиот министер за одбрана Владо Бучковски, е соработката и зацврстувањето на мирот и стабилноста во регионот.
XS
SM
MD
LG