Достапни линкови

Киркук: Најмалку шест загинати во самоубиствен напад


Ирачката полиција соопшти дека пред полициската станица во Киркук се случил самоубиствен напад со автомобил бомба во кој има најмалку 6 загинати и 35 ранети лица. Во експлозијата тешко се оштетени и околните згради и паркирани автомобили. Во досегашните напади врз ирачките безбедносни сили се убиени повеќе од 300 лица.
XS
SM
MD
LG