Достапни линкови

САД: Рекордно ниски температури


Во североисточниот дел на американскиот континент вчера беа забележани рекордно ниски темпертури. Во државата Мејн беа измерени триесет и пет целзиусови степени под нулата и поради што е воведена вонредна состојба. Според метеоролозите, ваквото студено време ќе потрае до недела.
XS
SM
MD
LG