Достапни линкови

Каиро: Хамас и Исламски Џихад ќе учествуваат на мирновните разговори


Палестинските милитантни групи ХАМАС и Исламски ЏИХАД се согласија да учествуват на мировните разговори во Египет со цела да се постигне ново примирје со Израел. Двете групи соопштија дека се согласиле да се сретнат со египетските посредници во Каиро во почетокот на идниот месец.
XS
SM
MD
LG