Достапни линкови

Белград: Парламентот расправа по иницијативата за недоверба на владата


Српскиот парламент денеска расправа по иницијативата за изгласување недоверба на владата на премиерот Зоран Живковиќ, предложена од Демократската партија на Србија и од Српската радикална партија. Вчера, по двонеделна расправа, беше завршена дебатата за смена на претседателот на собранието Наташа Мичиќ, но за оваа иницијатива ќе се гласа откако ќе биде исцрпен дневниот ред на оваа парламентарна седница.
XS
SM
MD
LG