Достапни линкови

Кабул: Авганистанските власти ја поздравија новата резолуција на ОН


Авганистанските власти денеска ја поздравија резолуцијата на Советот за Безбедност на Обединетите Нации со која меѓународните сили предводени од НАТО ке бидат распоредени и надвор од главниот град Кабул. Со истата резолуција донесена синоќа се продолжува мандатот на ИСАФ за уште една година.
XS
SM
MD
LG