Достапни линкови

Брисел: Романо Проди ќе биде распрашуван


Претседателот на Европската Комисија Романо Проди денеска ќе биде распрашуван зад затворени врати во Европскиот Парламент во врска со сомневањата за малверзации со милиони евра, наменети за агенцијата Еуростат. Првичната истрага покажала дека постоеле фиктивни договори и двојни сметки и оти изчезнале големи суми, кои биле за потребите на европската агенција за статистика.
XS
SM
MD
LG