Достапни линкови

Багдад: Двајца американски војници загинаа


Двајца американски војнци загинаа во два одвоени инцидента во Ирак, соопшти американската команда во Багдад. Од први мај кога претседателот Џорџ Буш прогласи крај на големите воени операции во Ирак досега загинаа шеесет и пет американски војници.
XS
SM
MD
LG