Достапни линкови

Гана: Постигнат напредок за ставање крај на граѓанската војна во Либерија


Специјалниот пратеник на Обединетите Нации за Либерија Жак Клајн соопшти дека на преговорите во Гана е постигнат значаен прогрес за потпишување мировен договор за ставање крај на граѓанската војна во оваа африканска земја. Мировниот договор треба да резултира со формирање преодна влада која ке ја води земјата до демократски избори планирани за две години.
XS
SM
MD
LG