Достапни линкови

Белград: Посета на Карла Дел Понте


Главниот обвинтел на Хашкиот трибунал Карла Дел Понте денеска во Белград уште еднаш ќе побара испорачување на Ратко Младиќ, за кој се верува дека е во Србија. Дел Понте ќе побара од властите во Белград и предавање на документите од воените архиви, кои се поврзани со судењето на Слободан Милошевиќ.
XS
SM
MD
LG