Достапни линкови

Кина: 16 загинати во експлозија на гас во рудник


Од експлозија на гас во еден рудник за јаглен во североисточна Кина загинале 16 лица. Во рудниците за јаглен во Кина минатата година од разни инциденти загинале повеќе од 5 илјади лица.
XS
SM
MD
LG